Üç Boyutlu Epoksi Zemin Kaplama

Üç Boyutlu Epoksi Zemin Kaplama

Zeminlerinizin üç boyutlu bir görünümde olmasını istediğinizde 3d epoksi zemin kaplama sistemleri bu konuda ideal bir uygulama olacaktır. Günümüzde çokça tercih edilen ve rengarenk yapısıyla zeminlerinizi süsleyen 3 boyutlu epoksi zemin uygulaması için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Dikkat Ediniz: “Şeffaf Epoksi Zemin Kaplama Her Zaman Üç Boyutlu Epoksi Zemin Kaplama Değildir!”

Şeffaf epoksi zemin kaplama adıyla da piyasada bilinen epoksi zeminlerde 3d görsel aranmayabilir. Sadece zeminin üzerinde şeffaf bir görüntü oluşmasını isteyenler için uygulanmaktadır. Bununla birlikte 3d epoksi zemin sistemleri için de şeffaf epoksi kullanılmaktadır.

3d epoksi ile zeminlerinize istediğiniz şekil, desen veya fotoğrafı uygulatabilirsiniz. Ayrıca insanlar ev koridorlarında çok değişik görüntüler ile (uçurum, deniz kenarı, sahilde taşlar, bulutların üzeri gibi…) 3 boyutlu epoksi zemin kaplama uygulaması yaptırarak farklı olmayı seçmektedir.  Sizler de bu görüntüler konusunda detaylar için hemen arayınız.

Üç Boyutlu Epoksi Zemin Kaplama Fiyatları

Epoksi zemin sistemlerinin uygulanması işinin ve metrekareye düşen epoksi miktarları göz önünde bulundurulduğunda, üç boyutlu epoksi zemin fiyatlarının çok da maliyetli olabileceği söylenemez. Bu konuda kesin bir fiyat belirtmek zordur. 3d epoksi zemin fiyatlandırmasını etkileyecek birçok kriter bulunmaktadır. Bunların en başında döviz bazlı fiyatlandırılan epoksi hammadde fiyatları gelmektedir. Uygulanacak zeminin niteliği ve zeminin uygulayıcıyı ne kadar uğraştıracağı da göz önüne alınmaktadır. Zeminde kullanılacak 3 boyutlu görsel kalitesi oldukça önemlidir. Belirlenen metraja göre basılan görselin maliyetleri ve toplam metraj maliyetleri de üç boyutlu epoksi zemin kaplama fiyatlarının belirlenmesinde rol oynar. Bu nedenle, zeminlerinize 3d epoksi yaptırmadan önce ciddi bir araştırma içerisine girmenizde fayda vardır. Eğer aldığınız fiyatlar arasında çok büyük farklar var ise özellikle bu işte usta, tecrübeli ekipleri tespit etmeniz zeminlerinizin durumu açısından sizlere çok şey kazandıracaktır. Bizimle iletişime geçerek tüm detaylar konusunda görüşebilir, bizden ücretsiz keşif isteyebilirsiniz.

3D Epoksi Zemin Uygulaması Nasıl Yapılır?

3D Epoksi uygulaması ile ilgili takip edilecek adımlar:

  1. ZEMİN İNCELEMESİ: Üç Boyutlu epoksi uygulaması için gerekli olan ilk adım zemin incelemesidir. Uygulama zemini öncelikle tozdan, kirden, nemden ve gevşek dokudan temizlenmelidir. Derz veya çatlaklar doldurulmalı ve sağlamlaştırılmalıdır. Önemli bir diğer husus da zeminin eğimsiz olmasıdır. Bunun için de farklı noktalarda terazi ölçümü ile belirlemeler yapılmalı ve duruma göre eğimli yüzey bertaraf edilmelidir.
  2. EPOKSİ ASTAR UYGULAMASI: Hazır hale gelen uygulama zemininin üzerine epoksi astar kat atılmaktadır. Epoksi astar ürünü hem zemindeki gözden kaçan pürüzleri yok etmeye, hem de sağlam bir yapıştırıcı rolü üstlenerek zeminin sımsıkı tutunmasına olanak sağlar. Bir diğer özelliği de sonrasında uygulanacak olan görselin yapıştırıcısının ayrılmaz şekilde tutunmasını sağlamaktır.
  3. GÖRSEL İÇİN YAPIŞTIRICI KATMAN: Astar uygulamasının tamamlanması ve kurumasının ardından zemine yapışacak görselin ayrılmaz bir bütün olarak hareket etmesini sağlayan yapıştırıcı malzeme uygulanır. Burada astar kat üzerinde herhangi bir toz ve kir bulunmamasına dikkat edilir. Sonrasında ise görsel yapıştırma aşamasına geçilir.
  4. SEÇİLEN GÖRSELİN YAPIŞTIRILMASI: Bu aşamada çok dikkatli olunması gerekir. Görselin yapıştırılması işi oldukça zahmetlidir. Yapıştırıcı ile bir kez tutunan görselin tekrar yerinden sağlam olarak kaldırılması olanaksızlaşır. Bu nedenle uygulayıcının alanında oldukça uzman olması gerekmektedir. Tecrübeli bir ekibi tercih ediyor olmanız sizi ekstra maliyetlerden kurtaracaktır.
  5. ŞEFFAF EPOKSİ KATMAN UYGULAMASI: Görselin yapıştırılmasından sonra görsele boyut kazandıracak olan ve zemin üzerindeki tüm faaliyetlere dayanacak olan katman uygulanmaktadır. Şeffaf epoksi katman uygulanırken eğim faktörü çok çok önemlidir. Yanlış bir eğim ölçümü tüm malzemenin düşük eğim tarafına yığılmasını sağlar ve epoksi sarfiyatı da aynı oranda artış gösterir. Ayrıca zeminde de dalgalanmalar yaşanabilir. Şeffaf epoksi, görselin görünmesi için bir cam vazifesi üstlenir. Ayrıca 3 boyutlu epoksi zemin uygulamasının en son noktasıdır.
  6. SON RÖTUŞLAR: Şeffaf epoksi uygulama zeminine döküldüğünde kendiliğinden zemine yayılma özelliğine sahiptir. Yayılma tamamlandıktan sonra düz ve pürüzsüz bir zemin oluşmaktadır. Zemin üzerinde meydana gelebilecek herhangi bir hatanın olmaması için rulo ve mala yardımı ile ürün yayılması hızlandırılır. Kurumasına müteakip yapılması gereken son rötuşlar da halledilir.

 

En kaliteli 3d epoksi zeminler için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Size bir telefon kadar yakınız.

Call Now ButtonHEMEN ARA BİLGİ AL!