Hastane Epoksi Zemin Kaplama

Hastane Epoksi Zemin Kaplama Uygulaması

Hastanelerin zeminleri düz, pürüzsüz, kaymaz, yapışmaz ve uzun ömürlü olmalıdır. Sizlere bu özellikleri kendinde barındıran epoksi sistemleri önermekteyiz. Reçine bazlı bir sistem olan ve hem anti-bakteriyel özelliği ile hijyenik, kolay temizlenebilen, hem de kimyasallara karşı dirençli olan epoksi zemin kaplama sistemleri ile hastaneniz için estetik görünümlü zeminler elde edebilirsiniz.

Hastane epoksi zemin uygulaması özellikle self leveling epoksi zemin kaplaması olarak tercih edilmektedir. Bu yöntem hastane zeminlerinin pürüzsüz yapı halini almasını sağlar. Kaliteli bir zemin uygulaması için kaliteli ürünler gereklidir. Hastane epoksi zemin firmaları arasında en kaliteli ürün ve işçilik hizmetini alabileceğiniz Anka Epoksi ile siz de uzun ömürlü zeminlere sahip olabilirsiniz. Hastane, klinik, laboratuvar, sağlık merkezi, fizik tedavi merkezi, spor salonu ve sağlıkla ilgili daha bir çok alanda sizlere en iyi hizmeti vermenin gururunu yaşıyoruz.

Hastane epoksi zemin kaplama, hastane epoksi firmaları, hastane epoksi fiyatları, hastane epoksi kaplama, hastane epoksi kaplama fiyatları, en iyi hastane epoksi zemin kaplaması yapan firmalar, epoksi zemin kaplama firmaları, kaliteli epoksi zemin kplama firmaları


Hastane Epoksi Zemin Kaplama Nasıl Yapılır?

Günümüzde laboratuvar, hastane, sağlık merkezleri gibi bölgelerde çokça tercih edilen epoksi zeminler ile tanışarak mekanınızda güzel görünümler ve kullanışlı zeminler elde edebilirsiniz. Hastane epoksi zemin kaplama sistemleri self leveling epoksi (kendiliğinden yayılan) olarak tercih edilmektedir.Epoksi zemin uygulaması yapılmadan önce, uygulama zemininin nem oranı, eğitimli yapısı, yüzeyin pürüzlülük oranı, derz ve çatlak yapısı kontrol edilmelidir. Beton nem oranı %8 ve üzerinde ise betonun kuruması beklenmeli veya kurutma işlemi uygulanmalıdır. Zemin üzerindeki pürüzler, beton silim makineleri aracılığı ile (blastract veya muadillleri) giderilmelidir. Varsa eğimler giderilmelidir. Zeminin derzleri varsa, uygun derz dolguları ile kapatılmalı ve betonla bütünleşik hale gelmelidir. Çatlaklar giderilmeli ve epoksi uygulamasından önce çatlakların büyümemesi için epoksi astar ile ilk katman uygulaması yapılmalıdır.


Epoksi Zemin Kaplama Nerelerde Kullanılır?

Hemen hemen her zemine uygulanabilen bir yapıya sahip olan epoksi zemin sistemleri özellikle antibakteriyel ve hijyenik yapısı ile hastanelerde, kliniklerde, sağlık merkezlerinde, laboratuvarlarda, güzellik merkezlerinde tercih edilmektedir. Kaymaz ve yapışmaz yapısı ile hastane koridorları için idealdir. Cafelerde parlak ve ışığı yansıtan bir görüntü verir. Böylece albenisi yüksek zeminler ile ortamı daha aydınlık gösterebilirsiniz. Uzun ömürlü yapısı ile depolarda da kullanılmaktadır. Otoparklar için de düz ve pürüzsüz yapısı ile tercih edilmektedir. Özel konutlarda ve ofislerde de şeffaf yapısı veya beyaz renk seçeneği ile ön plana çıkmaktadır.

Epoksi Zemin Kaplama Çeşitleri

Uygulama çeşidine göre ve kullanım alanlarına göre bir çok epoksi zemin çeşidi bulunmaktadır. Bunlar genel olarak self leveling epoksi zemin kaplama, mortar epoksi zemin kaplama, multilayer epoksi zemin kaplama, tekstürlü (portakal kabuğu desenli) epoksi zemin kaplama, 3D epoksi zemin kaplama, şeffaf epoksi zemin kaplama isimleri ile adlandırılmaktadır.

Self leveling epoksi zemin sistemleri kendiliğinden yayılma özelliğine sahiptir ve dümdüz bir yüzey oluşturma özelliğini barındırır. En çok tercih edilen epoksi zemin uygulamasıdır. Portakal kabuğu desenli epoksi zemin sistemleri, adından da anlaşılacağı gibi pürüzlü bir yapıdadır ve hangarlar, yük taşınacak bölgeler, pürüzsüz zemin istenmeyen yerler ve daha bir çok bölgede kullanılmaktadır. Multilayer epoksi sistemler ise ağır yük kapasitesi gerektiren bölgelerde, taşıyıcı alt katmanların bikaç kat daha fazla atılmasından meydana gelir. Mortar epoksi sistemlerde katmanın sayısından çok kalınlığı ön plana çıkmaktadır.
Call Now ButtonHEMEN ARA BİLGİ AL!